kaliteh

KALITE POLITIKAMIZ

Medikal Oksijen gazının üretimi ülkemiz ve dünya sağlık literatüründe oldukça katı ve emredici hükümlere bağlanmıştır. İnsan sağlığı için elzem olan oksijen gazının yerinde üretimi her anlamda bir çok artıya sahip olmakla beraber gereklilikler yerine getirilmeden yapılan FASON üretimler insan sağlığını geri dönüşü olmayacak şekilde etkileyecektir.

Kuruluşumuz bu bilinç ile hareket etmekte ve dünya standartlarında üretim yapmaktadır. Mevzuatta ki tüm değişikliklere hemen uyum sağlayan TESA faaliyete geçtiği 2004 yılından beri DÜNYA MEDİKAL STANDARTLARINA UYGUN ÜRETİM YAPMAKTADIR.

Kuruluş yıllarında Türk Sağlık Mevzuatının Emirleri doğrultusunda “ OKSİJEN JENARATÖRÜ” üreticiliği yapan TESA , 2008 yılında yapılan yasal değişikliğe hemen adapte olarak , SAĞLIK BAKANLIĞININ 2008/26 sayılı genelgesinin hükümlerini hayata geçirmiştir. “MEDİKAL OKSİJEN ÜRETİM ,DENETİM,DEPOLAMA SİSTEMİ “ üreticisi olarak uluslar arası kalite ve standartlarda imalat yapmaktadır. 2009 yılından itibaren 2008/26 sayılı genelgeye yüzde yüz uyumlu olarak ÜRETİM YAPAN TEK KURULUŞ OLMA ÜNVANINI KAZANMIŞTIR. 2012 Yılında 2012/7 sayılı SAĞLIK BAKANLIĞI GENELGESİ ile yeniden düzenlenen “MEDİKAL OKSİJEN ÜRETİM,DENETİM VE DEPOLAMA SİSTEMLERİ “ üretiminde HALEN TEK YERLİ ÜRETİCİ OLMA SIFATINI GURURLA TAŞIMAKTAYIZ. Mevzuatta yapılan son değişiklikler ile ülkemizde yasal ve emredici hükümlere uygun TEK ÜRETİCİ SIFATIMIZA , 2012/7 SAYILI GENELGEYE UYGUN TEK TEKNİK SERVİS OLMA UNVANINIDA EKLEMİŞ BULUNMAKTAYIZ. Üretimini yaptığımız tüm ürün ve sistemler93/42/EEC(Medical Device Directive) başta olmak üzere uluslararası tüm yeterliliğe sahiptir. Ürünlerimiz bir sistem olarak CE belgesine sahip olup söz konusu standartlarda üretim yapmaktayız. Bu konuda ülkemizde TEK üretici olarak yer almaktayız. Söz konusu sistemin dünya emredici hükümlerinde üretilmesi teknik olarak çok zor ve masraflıdır. Bu nedenle OKSİJEN ÜRETİM DENETİM VE DEPOLAMA SİSTEMLERİNE ait SİSTEM CE ‘Sİ NE SAHİP FİRMA ÜLKEMİZDE YOKTUR. Oksijen Üretim Sistemi üretimi yapan bir çok firma basit bir ürün olan oksijen konsantratörü üretimi yapmaya yetkili firmalardır. Ancak unutulmamalıdır ki ;Oksijen Üretim Sistemleri komplike bir sistem olup üretim denetimi de bu koşullarda yapılması gerekmektedir. Oksijen insan için elzem bir gaz olup YETKİSİZ VE YETERSİZ ELLERDE İLLEGAL ÜRETİLMESİ HALİNDE İNSAN İÇİN ÖLÜMCÜL ZARARLARI DOĞABİLECEKTİR.

SORUMLULUKLARIMIZIN BİLİNCİNDEYİZ…

Marka

2010 yılında üretimini yaptığımız MEDİKAL OKSİJEN ÜRETİM DENETİM VE DEPOLAMA SİSTEMLERİNİ OXYVITAL MARKASI ALTINDA TOPLAYARAK İSİM VE KALİTEMİZİ TESCİL ALTINA ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ. Türk Patent Enstitüsü nezdinde tescil altına alınan marka ve logomuzun TESA MEDİKAL SAĞLIK HİZMETLERİ SAN.TİC.LTD.ŞTİ. dışında izinsiz kullanımı YASAKTIR. Ürünlerimiz ve teknik servisimiz ile KALİTE,GÜVEN VE SAĞLIĞI SİMGELEMEKTEYİZ. MARKAMIZ OXYVITAL İLE DE BAŞARILARIMIZI TESCİLLENDİRMEKTEYİZ.


Lütfen kalite ve uygunluk sertifikalarımızı incelemek için tıklayınız